ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10559640
*
nr 1055 9640
Spegel
Mahognyram, 40x42
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2016
kl 20:09:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 08:27:43
1
100 kr
9/9 21:43:51
2
800 kr
12/9 08:34:11
1
250 kr
12/9 08:34:11
2
300 kr (Budbetjänt)
12/9 08:34:26
1
350 kr
12/9 08:34:26
2
400 kr (Budbetjänt)
12/9 08:34:34
1
450 kr
12/9 08:34:34
2
500 kr (Budbetjänt)
12/9 17:31:11
3
700 kr
12/9 17:31:11
2
800 kr (Budbetjänt)
12/9 20:04:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1055 9640
Spegel
Mahognyram, 40x42
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 08:27:43 | 1 | 100 kr |
9/9 21:43:51 | 2 | 800 kr |
12/9 08:34:11 | 1 | 250 kr |
12/9 08:34:11 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/9 08:34:26 | 1 | 350 kr |
12/9 08:34:26 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/9 08:34:34 | 1 | 450 kr |
12/9 08:34:34 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/9 17:31:11 | 3 | 700 kr |
12/9 17:31:11 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
12/9 20:04:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32